تبلیغات
تکنیک رایانه شهرک شهید محمد منتظری دزفول

تکنیک رایانه شهرک شهید محمد منتظری دزفول
نامی بر گرفته از زندگی پیشرفته انسان ها که در عصر نو  
نظر سنجی
نام تکنیک رایانه خوبه برای این وبلاگ (برام مهم هست این نظر سنجی )1.جواد خاکی از معاونین ارشد مایکروسافت...

معاون بخش فناوریهای شبکه ای مایکروسافت مهندس جواد خاکی ، به عنوان یکی از مطرح ترین مهندسان ارشد غول نرم افزاری جهان ، مایکروسافت به شمار می رود.

ایشان، در زمینه پروژه های مبتنی بر شبکه و ساخت دستگاه های مربوط به آن ، فعالیت می کند.

پروژه هایی چون : dial-up networking ،, wireless networking ، broadband infrastructure از جمله مشهور ترین فعالیت های شبکه ای مایکروسافت در سال های اخیر به مدیریت خاکی بوده است.

ایشان 25 سال در زمینه طراحی سخت افزار و نرم افزار تجربه دارد و هم اینک مدیر یک تیم 700 نفری از کارمندان مایکروسافت است.

استراتژی های موجود در توسعه ویندوز ویستا ، تا حد زیادی مربوط به نوآوری های آقای خاکی می باشد.

به خاطر یک عمر فعالیت های ارزنده وی در زمینه توسعه محصولات شبکه ای ، دانشگاه پکن در سال 2003 به وی درجه پروفسور افتحاری اعطا کرد.

2.مایکل دل موسس کمپانی دل...

مایكل دل (MICHAEL DELL) در سال 1965 در تگزاس آمریكا به دنیا آمد. پدرش روانپزشك و مادرش كارمند شركت بورس بود. آنها می خواستند مایكل دكتر شود بنابراین، در دانشگاه تگزاس ثبت نام كرد، گرچه علاقه اول او كامپیوتر بود.

روحیه كارآفرینی از همان كودكی جزئی از وجود مایكل بود. در 12 سالگی یك حراج تمبر راه انداخت و از این راه توانست 1000 دلار كسب كند. در دبیرستان با فروش روزنامه 18000 دلار به دست آورد. در سال 1983 خرید رایانه های قدیمی و به روز كردنشان را برای فروش در محل گاراژ منزلشان شروع كرد و 180 هزار دلار رایانه فروخت. پس از آن دیگر به دانشكده بازنگشت.

در مرحله بعد او اجزاء رایانه را می خــــــرید و پس از مونتاژ آن را می فروخت. سال بعد او شركت دل را بنیان گذاشت و با تحویل به موقع (JUST IN TIME) و حذف انبار و هزینه بالاسری و ارائه خدمات پس از فروش تحولی شگرف را در زمینه پاسخگویی به نیازهای مشتریان در صنعت رایانه پدید آورد. او ایده ای را رایج كرد كه مشتری می تواند ازطریق تلفن، رایانه شخصی سفارش بدهد و بخرد.

سیستم توزیع مستقیم و عرضه انبوه كالا مطابق دلخواه مشتری (MASS CUSTOMIZATION) ازویژگیهای شركت دل است. شركت او در سال تاسیس 6 میلیون دلار از محل فروش رایانه درآمد كسب كرد. این رقم در سال 1987 به 69 و در سال 1991 به 546 میلیون دلار و در سال 1992 به دو میلیارد دلار رسید. همین رشد سریع اولین ضربه مهلك را به شركت وارد آورد.

مدیر مالی استعفا كرد و ضرر میلیونها دلاری شركت را تهدید می كرد. مایكل خود را متعهد كرد كه مشكل را شناسایی كند. او به ســرعت دریافت كه بدون تغییر در شــركت نمی تواند كار را پیش ببرد. او این كار را كرد و افراد مجربی از موتورولا و اپل را به كار گرفت. در سال 1997 دل اولین شركتی بود كه ركورد فروش یك میلیـارد دلاری را از طریق اینترنت به دست آورد.

شخصیت مایكل دل از برخی جنبه ها منحصر به فرد است. او جوانترین مدیرعامل 500 شركت برتر دنیاست كه درعین حال طولانی ترین زمان تصدی را به عنوان مدیرعامل و رئیس شركت داشته است.

جوانی كه به دلیل روحیه خلاق و كارآفرین خود، رشته پزشكی دانشگاه را رها كرد و در سال 1984 با 1000 دلار سرمایه شركت دل را برای عرضه مستقیم رایانه مطابق دلخواه مشتری در اسرع زمان و كمترین هزینه، تاسیس كرد و اكنون به عنوان بزرگترین فروشنده مستقیم سیستمهای رایانه ای در دنیا به عنوان یكی از پیشروان صنعت رایـــانه های شخصی با درآمد سالانه 35/4 میلیارد دلار و بیش از 39000 كارمند - و به تعبیر خود شركت <عضو تیم> - (TEAM MEMBER) بــــه پیش می رود.

بر طبق نشریه فوربز، در سال ۲۰۰۹، او با بیش از ۱۲ میلیارد دلار سرمایه، بیست و پنجمین مرد ثروتمند جهان بود. او نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار از ثروت شخصی خود را خرج وقف به مراکز علمی و پزشکی در تگزاس نموده است.

3.دکتر علی اکبر جلالی سفیر ICT ایران در جهان...

دكتر علی اكبر جلالی، فوق دكترای برق در رشته كنترل و متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از دانشگاه ویرجینیای غربی آمریكا می‌باشند. در حال حاضر ایشان به عنوان دانشیار دانشگاه علم و صنعت ایران، در پژوهشكده الكترونیك و دانشكده برق دانشگاه علم و صنعت ایران به تدریس و تحقیق مشغول بوده، و استاد پاره وقت دانشگاه ویرجینیای غربی می‌باشند.

 

دكتر جلالی جزء محققان آینده‌نگر بوده و نظریه موج چهارم، عصر مجازی را برای اولین بار در دنیا مطرح كرده‌اند. ایشان در طول 15 سال گذشته بیشترین تلاش را برای توسعه فناوری اطلاعات و كاربردهای آن در كشور داشته است و در حوزه فرهنگ سازی این پدیده شاخص می‌باشند. بخشی از خدمات ایشان در قسمت بعد آمده است.

لیست بخشی از خدمات ایشان:

1-  طراحی شهر الكترونیك كیش (این پروژه در سال 1379 شروع شد و در فرهنگ سازی توسعه ICT كشور نقش مؤثری داشته و هم اكنون توسط یك شركت ایرلندی دنبال می‌شود).

2-  طراحی همایش جهانی شهرهای الكترونیكی و اینترنتی (این همایش با حضور 1500 نفر در اردیبهشت 1380 در جزیره كیش برگزار شد و نقطه عطفی در توسعه ICT كشور گردید).

3-  طراحی همایش كاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در روستا (در اسفند ماه 1382 با حضور 700 نفر از مدیران و كارشناسان كشور برگزار شد و آغازگر فعالیتهای ICT روستایی در كشور گردید).

4-  طراحی اولین مركز جامع خدمات كاربردی اینترنت در ایران، ASP (حاصل این پروژه تحقیقاتی یك كتاب تألیفی و چندین مقاله كاربردی شد؛ و منشاء راه‌اندازی ICP ها در كشور گردید).

5-  طراحی اولین روستای اینترنتی ایران "شاهكوه" كه تاكنون بیش از یك میلیون نفر از سراسر جهان از طریق وب سایت از آن بازدید كرده‌اند و اغلب رسانه‌های جهان آنرا مورد توجه قرار داده‌اند.

6-  طراحی اولین مركز جامع خدمات كاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات روستائی كشور كه در پنجم خردادماه 1383 توسط رئیس قوه قضائیه بصورت مجازی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بصورت حضوری افتتاح گردید.

7-  طراحی مقدماتی كریدور ICT شمال كشور (شامل استانهای گیلان، گلستان و مازندران).

8-   از فعالان توسعه فرهنگ ICT در كشور، با ارائه بیش از 1000 برنامه رادیو و تلویزیونی و بیش از 1200 سخنرانی علمی و ارائه دهها مقاله و مصاحبه در روزنامه‌ها و مجلات علمی كشور و در سطح بین‌المللی.

9-  مجری سند راهبردی شهر الكترونیك مشهد با محوریت شهرداری

10-  مجری تدوین سند راهبردی ICT روستائی كشور

11- مجری تدوین سند راهبردی ICT استان مازندران

12-  مجری، تهیه و تدوین RFP سند راهبردی ICT سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران

13- مجری، تهیه نرم افزار آموزش مجازی ضمن خدمت دبیران كشور در وزارت آموزش و پرورش.

14- مشاور و ناظر تدوین سند راهبردی ICT استان قم

15- بانی، مشاور و طراح پروژه ملی تجهیز ده هزار  روستا به دفاتر خدمات كاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح كشور.

16- مشاور آموزش و فناوری اطلاعات بانك ملی ایران

17- مجری پروژه دولت الكترونیكی و پروژه كار از راه دور در شركت فولاد مباركه اصفهان

18-  ارائه دهنده اولین درس مجازی بر روی شبكه اینترنت در ایران

19- عضو مستقل یونسكو در آموزش و فناوری منطقه آسیا و اقیانوسیه

20- عضو كمیته آموزش مجازی كشور

21- عضو هیئت مدیره انجمن ICT ایران

22- عضو هیأت مدیره انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی

23- عضو چندین انجمن علمی بین المللی و تخصصی داخلی و خارجی

24- عضو شورای پژوهشی آموزش و پرورش كشور

25- پژوهشگر و محقق نمونه سالهای 78 و 79 دانشگاه علم و صنعت ایران

26- پژوهشگر و محقق برتر صنعت IT كشور در سال 1382.

27- استاد نمونه دانشكده برق دانشگاه علم و صنعت ایران در سالهای 76 و 75

28- رتبه اول مدیریت در پژوهشكده الكترونیك دانشگاه علم و صنعت ایران سالهای 78 و 79

29- مؤلف و مترجم 26 كتاب در زمینه مهندسی برق و ICT كه كتاب PLC ایشان مقام اول ترجمه كتاب سال 1378 را در سطح كشور را داشته است، و كتاب Reduced Order Systems ایشان به زبان انگلیسی در سال 2006 توسط انتشارات Springer در آمریكا به چاپ رسیده است و در NASA و دانشگاههای معتبر جهانبه عنوان كتاب مرجع استفاده می‌شود.

30- مؤلف بیش از 100 مقاله علمی ارائه شده در مجلات و كنفرانسهای علمی داخلی و خارجی در حوزه مهندسی برق و كنترل  و ارائه 1200 مقاله در حوزه فناوری اطلاعات

31- استاد راهنمای 5 دانشجوی دكترا، 40 فارغ‌التحصیل كارشناسی ارشد و 15 دانشجوی كارشناسی در دانشگاه علم و صنعت ایران و تعداد دیگری در سایر دانشگاههای کشور

32- پژوهشگر نمونة دانشكده برق در سال 1382 ، 1384 و 1385

33- کسب جایزه eASIA 2007 منطقه آسیا و اقیانوسیه در نوآوری و خلاقیت در پروژه اولین مرکز ICT روستایی کشور از طرف AFACT ، سازمان ملل و یونسكو

وب سایت شخصی دکتر: www.drjalali.ir

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تکنیک رایانه

نامی بر گرفته از

زندگی پیشرفته انسان ها که در عصر نو زندگی میکنند

و به همه چیز می پردازد

و با ارسال نظرات و پیشنهادات شما دوستان عزیز

در شکلی جدید رو به پیشرفت قرار دارد

مدیریت این وبلاگ را شما در دست دارید

اگه دوست دارید با ما همراه شوید مطالب خود را با نام خود در این وبلاگ ثبت کنید

تا با همکاری شما به بهترین وبلاگ ایران تبدیل شود

بهزاد غلامی حاجی آیاد (بی صدا)

myirann@yahoo.com


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
خرید عینک آفتابی تبادل لینک - تبادل لینک

انتخاب بهترین وبلاگ ماه